Hac Fiyatları 2022

HAC FİYATLARI

Mekke Otel:BARAKAT AL REFAA HOTEL
Medine Otel:Medine Hac Oteli
Gidiş 22.06.2022 Kayseri-Mekke
Ara Geçiş 23.06.2022 Mekke-Medine
Dönüş 26.07.2022 Medine - KAYSERİ
4'lü Oda Kişi Başı 16900 SAR
3'lü Oda Kişi Başı 18900 SAR
2'li Oda Kişi Başı 21200 SAR

HAC KONAKLAMA TÜRLERİ

Hac yolcularına farklı hizmet seçenekleri sunabilmek maksadıyla Mekke ve Medine’deki bina ve otellerin fiziki yapıları ile Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye olan mesafeleri dikkate alınarak ve verilen hizmetler açısından hac konaklama türleri aşağıdaki şekilde düzenlenecektir.


A-Oda Tercihli Konaklama Türü

1- Mekke-Medine'de oda içinde banyo-tuvalet, buzdolabı ve bazası bulunan, asansör sayısı yeterli, lobisi geniş ve ferah, müstakil yemekhane/irşat salonu bulunan, ortak kullanım mekânları hacı sayısına göre yeterli, 2, 3 veya 4 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır.
2- Mekke'de Mescid-i Haram’a en fazla 7 km. Medine'de ise Merkeziye'de veya Mescid-i Nebevi’ye en fazla 700 metre mesafede yer alan binalarda konaklama yaptırılacaktır.
3- Mekke’de hacıların otellerden Kabe’ye ulaşımları ücretsiz otobüslerle ring usulü (bazı otellerden aktarmalı ring usulü) yapılacaktır. Ulaşım hizmeti Suudi Arabistan Mekke trafik komisyonu kararı gereği 05-15 Zilhicce 1441 ( 26 Temmuz- 05 Ağustos 2022) tarihleri arasında verilememektedir.
4- Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü, öğle öğünü için kumanya paketi verilecektir.
5- Medine’de kalma süresi 4 ila 6 gün arasında planlanacaktır.
6- Konaklama süresi otel ve uçak programına göre belirlenecektir.

B- Otel Konaklama Türü

Mekke ve Medine standartlarında günlük oda temizliği, çarşaf ve havluların değişimi vb. hizmet veren 4 ve 5 yıldızlı otellerde, 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır. Otellerin Mescid-i Harama ve Mescid-i Nebeviye olan takribi uzaklıklarına göre iki ayrı kategoride organizasyon düzenlenecektir.
a- Otel-1 konaklama türünde; Mekke'de Mescid-i Haram’a en fazla 700 metre mesafede, Medine'de ise Merkeziye'de bulunan yıldızlı ve 3 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde konaklama yaptırılacak olup hac süresi uçak programına uygun olarak 10 - 18 gün aralığında olacaktır.
b- Otel-2 konaklama türünde; Mekke'de Mescid-i Harama en fazla 1000 metre mesafede, Medine'de ise Merkeziye'de bulunan yıldızlı ve 2 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde konaklama yaptırılacak olup hac süresi uçak programına uygun olarak 14 - 25 gün aralığında olacaktır. Konaklamalar 2 veya 3 kişilik odalarda yaptırılacaktır.

Otel konaklama türlerinde (Otel 1 / Otel 2) otel ve oda kapasitesi sınırlı olup kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları otel ve oda yeterlilik durumuna göre yapılacaktır.

İlk defa hac kaydını yaptıranlara Hac ön kayıt ücreti 25 tl’dir. Her sene binlerce Hacı adayı kayıt yaptırır. Hacca yeni başvuracak Hacı adaylarının yeni Hac kayıtları için 11 Kasım itibariyle başlamıştır. Hac Kayıtları 13 Aralık tarihinde son bulacaktır.

2022 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çekilecek olan hac kurası bu sene ilk kez hac kaydı yapan kişilerle ile daha önceki yıllarda hac kaydı olup kurada adı çıkmayan kişiler de katılabilecektir.

Vize ve Acente Kaydı İçin Gerekli Evraklar

  1. Kimlik Kartı/Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
  2. "Acenteye Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesi
  3. Hac ücretini ilgili Acenta adına yatırdığına dair belge (dekont)
  4. Son 6 ay içerisinde ön cepheden beyaz fon üzerine çekilmiş 4×6 cm. ebadında 3 adet vesikalık fotoğraf
  5. En az 1 Şubat 2021 tarihine kadar geçerlilik süresi olan pasaport.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Gidiş dönüş uçak biletleri
Konaklama ücretleri 
Sabah ve akşam yemekleri
Öğle öğünü için kumanya
Gezi, ziyaret ve transfer ücretleri
Kurban
Hac kimlik kartı
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası

Hediyelerimiz

Kuran-ı Kerim
Zemzem
Haccı Anlamak Kitabı
Hac Yolcusu Rehberi
Hac belgeseli CD’si
Seyahat valizi
Omuz çantası
Terlik torbasıEtiketler: Kayseri Hac Fiyatları, Niğde Hac Fiyatları, Nevşehir Hac Fiyatları, Sivas Hac Fiyatları