GAP TURU

KLASİK 3 GECE 4 GÜN GAP TURU PROGRAMIMIZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

1. GÜN 

KAYSERİDEN, AKŞAM SAAT 18:00 DA MUHTEŞEM GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU İÇİN ADIYAMAN KAHTAYA HAREKET EDİYORUZ.

2. GÜN 

GÜNEŞ DOĞMADAN ÖNCE KAHTADAN BİZİ BEKLEYEN MİNÜBÜSLER İLE DENİZDEN YÜKSEKLİĞİ YAKLAŞIK 2100 METRE OLAN NEMRUT DAĞINA ÇIKARAK, GÜN DOĞUMUNU İZLİYORUZ VE KOMAGENE KIRALLIĞINA AİT HEYKELLERİ, DOĞU VE BATI TERASI, CENDERE KÖPRÜSÜ, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜNÜ GÖRÜYORUZ. KAHTA ÇAYINI VE FIRAT NEHRİNİ PANORAMİK SEYREDEREK KAHVALTI İÇİN RESTORANIMIZA GEÇİYORUZ. KAHVALTIDAN SONRA DİYARBAKIRA GİTMEK ÜZERE HAREKET EDİYORUZ.
DİYARBAKIRDA, 5. HAREM OLARAK KABUL EDİLEN ŞAM EMEVİ CAMİİ İLE AYNI MİMARİYE SAHİP, ULU CAMİİNİ ZİYARET EDİYORUZ. ZİYARETİMİZİN ARDINDAN TARİHİ ZİNCİRİYE VE MESUDİYE MEDRESELERİNİ VE GÜNEŞ SAATİNİ GÖRÜYORUZ. AKABİNDE ŞAİR CAHİT SITKI TARANCININ MÜZEYE ÇEVRİLEN EVİNİ, HASAN PAŞA HANINI VE TARİHİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. HZ. SÜLEYMAN CAMİİNİ VE 27 SAHABE EFENDİMİZİN KABRİNİN BULUNDUĞU SAHABE CAMİİNİ EDEBLE ZİYARET EDİYORUZ. DÖRT AYAKLI MİNAREYİ, SÜLÜKLÜ HANI, KALE CAMİİNİ, ÇİN SEDDİNDEN SONRA EN UZUN SUR OLAN DİYARBAKIR SURLARINI, HEVSEL BAHÇELERİNİ VE 10 GÖZLÜ KÖPRÜYÜDE GÖRDÜKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ.
KONAKLAMA DİYARBAKIRDA.


3. GÜN 

OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIDAN SONRA HASANKEYF’E VARMAK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ. HASANKEYF KALESİ, ARTUKLU KÖPRÜSÜ, OSMANLI HAMAMI, TARİHİ MAĞARALAR, VE YOL GEÇEN HANINI GÖRÜYORUZ. ER-RIZIK CAMİİNİ, İMAM ABDULLAH VE ZEYNEL BEY TÜRBELERİNİ EDEBLE ZİYARET ETTİKTEN SONRA DİCLE NEHRİNİ PANORAMİK SEYREDEREK MİDYAT’A HAREKET EDİYORUZ. MİDYAT’TA TARİHİ CEVAT PAŞA CAMİİNİ, GÜMÜŞCÜLER ÇARŞISINI VE DEVLET KONUKEVİNİ GÖRDÜKTEN SONRA MARDİNE GEÇMEK ÜZERE YOLA KOYULUYORUZ.
MARDİNDE KASIMİYE MEDRESESİ, ULU CAMİİ, ABBARALAR, TARİHİ SOKAKLAR, HATUNİYE MEDRESESİ, PTT BİNASI, MARDİN KALE VE MÜZESİ, KIRKLAR KİLİSESİ VE SÜRYANİLERE AİT DAYRÜL ZAFERAN MANASTIRINI GEZİP GÖRÜYORUZ.
ŞEYH ÇABUK CAMİİNİ VE SAHABEDEN ABDULLAH BİN EL-ENES R.A.IN KABRİNİ EDEBLE ZİYARET ETTİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ.
KONAKLAMA MARDİNDE.


4. GÜN 

OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIDAN SONRA ŞANLIURFA’YA VARMAK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ. ŞANLIURFA SINIRLARI İÇERSİNDE VİRANŞEHİR YAKINLARINDA BULUNAN EYYUB NEBİ KÖYÜNE GİDEREK, HZ. EYYUB AS. EŞİ RAHME HATUN VE HZ. ELYESA AS.IN TÜRBELERİNİ KEMALİ EDEBLE ZİYARET EDİYORUZ. ZİYARETİMİZİN ARDINDAN YAKLAŞIK 12000 YILLIK TARİHE SAHİP GÖBEKLİ TEPEYE GEÇİYOR VE İNSANLIK TARİHİNİN YENİDEN YAZILMASINA SEBEP OLACAK TARİHİ YAPIYI GÖRÜYORUZ.
İBRAHİM AS. IN DOĞDUĞU MAĞARA, İBRAHİM AS. IN ATEŞE ATILDIĞI VE DÜŞTÜĞÜ YERLER, AYN ZELİHA GÖLÜ, DEDE OSMAN AVNİ HZ.LERİ, ŞEYH ALİ ŞAZELİ HZ.LERİ GİBİ MÜBAREK MAKAM VE MEKANLARI ZİYARET EDİYORUZ. BALIKLIGÖLÜN CİVARINDA BULUNAN MEVLİDİ HALİL, RIDVANİYE, DERGAH, HASAN PADİŞAH VE HALİLÜR-RAHMAN CAMİİLERİNİ ZİYARET EDİYORUZ. GÜMRÜKHAN ÇARŞISI, İSOT ÇARŞISI VE TARİHİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. DAHA SONRA EYYUB AS.IN HASTALIĞINDA SIĞINDIĞI MAĞARA VE HASTALIĞINA ŞİFA OLAN ŞİFALI SU VE KUYUNUN BULUNDUĞU MAKAMA GİDEREK ZİYARET EDİYORUZ.
DAHA SONRA HARRAN’A HAREKET EDİYORUZ HARRANDA BİNDİRME TEKNİĞİYLE YAPILMIŞ KÜLAH KUBBELİ EVLERİ VE DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ OLAN HARRAN ÜNİVERSİTESİNİN KALINTILARINI GÖRÜYORUZ. AKABİNDE HAYAT BİN KAYS EL-HARRANİ HZ.LERİ VE İMAM MUHAMMED BAKIR HZ.LERİNİN TÜRBELERİNİ EDEBLE ZİYARET ETTİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ. KONAKLAMA ŞANLIURFADA. (SIRAGECESİ EXTRA)


5. GÜN 

SABAH NAMAZIMIZI BALIKLIGÖL MEVLİD-İ HALİL CAMİİNDE KILDIKTAN SONRA OTELİMİZE KAHVALTIYA GEÇİYORUZ. KAHVALTIDAN SONRA HALFETİYE VARMAK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ. SİYAH GÜLLERİYLE MEŞHUR HALFETİDE YAKLAŞIK 45 DK SÜRECEK OLAN TEKNE TURUNA ÇIKIYORUZ. TEKNE TURUMUZDA BİRECİK BARAJI ALTINDA KALAN ESKİ HALFETİ, BATIK MİNARE, RUM KALE GİBİ BİR ÇOK GÜZELLİĞİ YİNE PANORAMİK OLARAK SEYR EDİYORUZ. HALFETİ GEZİMİZDEN SONRA BİRECİK’TE BULUNAN NESLİ TÜKENMEKTE OLAN KELAYNAK KUŞLARINI GÖRÜYORUZ. DAHA SONRA GAZİANTEP YOLCULUĞUMUZ BAŞLIYOR.
GAZİANTEP’TE ZEUGMA MÜZESİ, ANTEP KALESİ, MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ, MİLLET HANI, KALEOĞLU MAĞARASI, BEDESTEN, BAKIRCILAR ÇARŞISI, ALMANCILAR ÇARŞISI, ANTEP MEVLEVİHANESİ VE KURTULUŞ MÜZESİ GİBİ YERLERİDE GEZDİKTEN SONRA KAHRAMANMARAŞ ÜZERİNDEN KAYSERİYE DÖNÜŞ İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ.


6. GÜN 

MUHTEŞEM GÜNEYDOĞU ANADOLU TURUMUZU GECE YOLCULUĞUMUZUN SONUNDA SABAH SAATLERİNDE KAYSERİYE ULAŞIYORUZ. BİR DAHAKİ PROGRAMIMIZDA BULUŞMAK TEMENNİ VE DUASI İLE ALLAHA EMANET OLUN. SAYGILARIMLA KAZIM ÜNAL.


‘’ NAMAZ VAKİTLERİ, YÖRESEL ALIŞVERİŞLER, ÖĞLE YEMEKLERİ VE FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ İÇİN SERBEST ZAMAN TANINACAKTIR. ‘’

 

NOT: GAP TURLARIMIZ KONAKLAMA VE GÜN SAYISINA GÖRE LOKASYON VE DESTİNESYONLAR AÇISINDAN DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR.

MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU MARDİN GAP TURU